Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Służbowy telefon to nie prywatny gadżet zatrudnionego

25 lutego 2013 | Prawo i praktyka | Grzegorz Orłowski

Podwładny zapłaci pracodawcy za to, że zabawiał się firmową komórką i w sieciowych konkursach przepuścił setki złotych, na które opiewa rachunek

Wyposażanie pracownika w telefon komórkowy to już standard. Różnią się jednak zasady udostępniania tych narzędzi przez pracodawców.

Po co to

To, co na wstępie zapobiegliwy szef powinien rozstrzygnąć, a następnie poinformować o tym pracownika, sprowadza się do tego, czy może on używać telefonu także do innych celów niż związanych z pracą. Wprawdzie po zasadniczej obniżce taryf telekomunikacyjnych zwraca się na to mniejszą uwagę i zaskakująco wysokie rachunki należą już do rzadkości.

Podwładny powinien jednak mieć świadomość, że z żadnej zasady czy przepisu nie wynika, że szef ma obowiązek pokrywać koszty jego prywatnych rozmów czy tym bardziej udziału w różnych konkursach, zabawach telefonicznych, za które nierzadko przychodzą słone rachunki.

W praktyce przypomnienie tych oczywistości bardzo się przydaje, gdyż właściwie zapobiega skutkom niektórych wybryków...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9471

Wydanie: 9471

Spis treści
Zamów abonament