Marit Bjoergen bez medalu

12 lutego 2014 | Sport | Tomasz Wacławek
Maiken Caspersen Falla, złoto  w sprincie  to pierwszy medal olimpijski 23-letniej Norweżki
autor zdjęcia: Alberto Pizzoli
Maiken Caspersen Falla, złoto w sprincie to pierwszy medal olimpijski 23-letniej Norweżki

Norweżka przewróciła się
w półfinale sprintu,
ale całe złoto i tak zgarnęli jej rodacy. W finale mężczyzn upadło aż trzech zawodników. Pecha mieli też Sylwia Jaśkowiec
i Maciej Staręga.

Bjoergen zapowiadała walkę o sześć medali i kiedy w sobotę wygrała bieg łączony, pokazała, że nie rzuca słów na wiatr. Ale po wczorajszym sprincie stylem dowolnym już wiadomo, że celu nie zrealizuje. W półfinale przewróciła się na ostatniej prostej i zajęła szóste miejsce.

Ale podium i tak było norweskie: wygrała Maiken Caspersen Falla, 0,38 s przed Ingvild Flugstad Oestberg. Tuż za nimi na metę wpadła Słowenka Vesna Fabjan. – Nie mogę w to uwierzyć – cieszyła się Falla....