Ekstraklasa: zabawa Wisły ze Śląskiem

03 października 2009 | Sport | Michał Kołodziejczyk

Gdyby Paweł Brożek wykorzystał wszystkie okazje do strzelenia gola w pierwszej połowie, na drugą mistrzowie Polski wychodziliby jak na rozbieganie po meczu

Brożek pudłował, przeklinał pod nosem i był wściekły na własną nieskuteczność, ale swoje zrobił. Najpierw przejął piłkę, która odskoczyła od nogi Piotrowi Celebanowi, i pozwolił mu się sfaulować. Piłkarz Śląska zobaczył czerwoną kartkę i już było wiadomo, że dla drużyny Ryszarda Tarasiewicza będzie to ciężki wieczór. Kilka minut później Brożek wykorzystał błąd Antoniego Łukasiewicza i do przerwy Wisła prowadziła 1:0. Jeśli przez 24 minuty, kiedy na boisku było 11 piłkarzy...