Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wirtualne życie Polaka

29 kwietnia 2010 | Kraj | Łukasz Zalesiński
Najważniejsze są kontakty. Badanie CBOS zostało przeprowadzone w tym miesiącu. Ankieterzy przepytali 1056 dorosłych o korzystanie z Internetu. Twierdząco odpowiedziały 542 osoby, które z kolei zostały zapytane o aktywność na portalach społecznościowych. Zarejestrowało się w nich 338 respondentów. I to oni właśnie odpowiadali na pytania o przyczyny korzystania z nich.  Mogli wskazać kilka odpowiedzi.
źródło: Rzeczpospolita
Najważniejsze są kontakty. Badanie CBOS zostało przeprowadzone w tym miesiącu. Ankieterzy przepytali 1056 dorosłych o korzystanie z Internetu. Twierdząco odpowiedziały 542 osoby, które z kolei zostały zapytane o aktywność na portalach społecznościowych. Zarejestrowało się w nich 338 respondentów. I to oni właśnie odpowiadali na pytania o przyczyny korzystania z nich. Mogli wskazać kilka odpowiedzi.

62 proc. dorosłych internautów ma profil na portalu społecznościowym

Izabela Ratajczyk ma 24 lata. Jest menedżerem w agencji organizującej imprezy dla dużych firm. Założyła profile na trzech portalach społecznościowych. Nasza-Klasa pomaga w odnowieniu starych kontaktów, Facebook był jedyną szansą na utrzymanie znajomości zawartych podczas wyjazdu do Stanów Zjednoczonych, z kolei aktywność w Golden Line pomaga w pracy. – W ten sposób wyszukuję potencjalnych klientów – wyjaśnia.

To wszystko sprawia, że na portalach jest bardzo częstym gościem. – Wchodzę na nie co najmniej dziesięć razy dziennie – mówi.

Podobnych osób jest w Polsce coraz więcej. Według najnowszego badania CBOS na portalach społecznościowych zarejestrowało się 62 proc. internautów. Jeszcze dwa lata temu było ich zaledwie 47...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8611

Spis treści
Zamów abonament