Pakt dwóch serc

12 czerwca 2010 | Sport | Paweł Wilkowicz
Pierwsza bramka mistrzostw: strzela Siphiwe Tshabalala
źródło: AP

RPA - Meksyk 1:1. Mecz był szalony, ale remis nie powinien cieszyć żadnej ze stron

Przez najbliższe dni ten moment, gdy Siphiwe Tshabalala strzela w górny róg bramki Meksyku, będzie pewnie jedyną telewizyjną migawką pokazywaną częściej niż vuvuzele i kolorowe korowody z ceremonii otwarcia.

Gol był piękny, strzelony w pełnym biegu, ponad rękami bramkarza. Mógł się stać znakiem zwycięstwa, ale będzie przypominał o zmarnowanych szansach. O nierozsądnej obronie, która podarowała Meksykowi wyrównującego gola, o strzale Katlego Mpheli w słupek w 90. minucie.

Wielki Khune

– Walczyliśmy i osiągnęliśmy wynik, na którym nam zależało – mówił trener gospodarzy Carlos Alberto Parreira. Ale z tym remisem żadnej drużynie nie będzie dobrze. Meksyk nie zapomni, ile szans zmarnował w pierwszej połowie, a RPA – ile po przerwie. – Kilku moich piłkarzy grało pod koniec meczu zbyt nerwowo – przyznał...