Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mogą liczyć na 40 mln zł

30 czerwca 2010 | Gazeta prawa i podatków | Beata Kalinowska

Program usuwania azbestu i wyrobów, które go zawierają, nie przewiduje dofinansowywania działań inwestycyjnych związanych z tym. Można jednak pozyskać środki finansowe na prace związane z jego usuwaniem

Z jakich źródeł? Z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Banku Ochrony Środowiska, EkoFunduszu.

Trzeba unieszkodliwiać

Polska zobowiązała się, że do 2032 roku unieszkodliwi wszystkie wyroby zawierające azbest. Data 2032 r. wynika z technicznego oszacowania żywotności infrastruktury wykonanej z użyciem wyrobów zawierających azbest – informują w NFOŚiGW. 

Narodowy Fundusz w ciągłym trybie wspiera pożyczkami budowy instalacji unieszkodliwiania substancji zawiera-jących azbest, a w ostatnich dniach ogłosił nowy 40-milionowy program wspierający przez następne trzy lata fundusze wojewódzkie (WFOŚiGW) w dofinansowaniu gminnych programów usuwania azbestu. Pierwszy nabór wniosków w funduszach wojewódzkich będzie przeprowadzony za kilka tygodni. W każdym województwie będzie to wyglądało inaczej. Dlatego szczegółów trzeba szukać w lokalnym funduszu. O dofinansowanie mogą się starać wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie i przedsiębiorcy.

Zostało jeszcze 14 mln

Szacuje się, że obecnie w Polsce znajduje się w użytkowaniu około 14 mln ton wyrobów zawierających azbest, które mogą zagrażać zdrowiu ludzi oraz środowisku. Wszystkie wyroby azbestowe należy usunąć do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8661

Spis treści
Zamów abonament