POPRZEDNI ARTYKUŁ Z WYDANIA NASTĘPNY ARTYKUŁ Z WYDANIA

Urugwaj mężnie walczył, ale w finale zagra Holandia

07 lipca 2010 | Pierwsza strona | Michał Kołodziejczyk
źródło: PAP/EPA

Gdy w doliczonym czasie gry Urugwajczycy strzelili gola, rzucili się do ataku, by wyrównać i doprowadzić do dogrywki.

Po raz kolejny pokazali charakter i wolę walki do końca. Holendrzy przeżyli najbardziej nerwowe półtorej minuty na tym mundialu. Wybronili się, wygrali 3:2 i w niedzielę zagrają w finale mistrzostw. Sukces Holendrów oznacza, że mundial w RPA wygra drużyna europejska, bo dziś w drugim półfinale zagrają Hiszpania i Niemcy. Zespołowi z Europy jeszcze nigdy nie udało się zostać mistrzem świata poza swoim kontynentem. Na zdjęciu: kapitan Holendrów Giovanni van Bronckhorst po zdobyciu pierwszego gola.