Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Za wpisy w Internecie nie będzie etatu

01 września 2010 | Dobra firma | Grzegorz Orłowski

Handlowiec na Facebooku instruuje, jak uzyskać zwolnienie lekarskie. Nie powinien więc się później dziwić, że jego kandydatury nie zaakceptuje przyszły pracodawca

Ochrona danych osobowych podwładnych to dziś świętość. To jedna z ważniejszych gwarancji ograniczania selekcji dyskryminacyjnej na rynku pracy, który jest i jeszcze długo pozostanie rynkiem pracodawcy.

Tajemnice pretendenta

Szef niewiele może wiedzieć o stanie zdrowia podwładnego, nic o jego wyznaniu, życiu osobistym, planach życiowych, poglądach politycznych, przynależności związkowej czy orientacji seksualnej. Słowem ma prawo przetwarzać tylko enumeratywnie wymienione w art. 221 k.p. dane o pracowniku i kandydacie do pracy. Są one podstawowe z uwagi na potrzeby związane z zatrudnieniem.

To, co prawo w słusznym skądinąd celu chroni, poczynania internetowe pracowników nierzadko skutecznie demontują. Równolegle bowiem z rozwojem...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8715

Spis treści

Styl życia

Zamów abonament