Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Śmierć z braku wyobraźni

08 sierpnia 1996 | Nauka i Technika | ZW

Najczęstszą przyczyną nagłych zgonów dzieci jest lekkomyślność dorosłych

Śmierć z braku wyobraźni

W Polsce ponad 2 tys. dzieci ginie co roku śmiercią gwałtowną na skutek różnego rodzaju wypadków, najczęściej w okresie lata, kiedy rozjeżdżają się po kraju na wakacje, a rodzice zajęci są własnym wypoczynkiem lub pracami żniwnymi. W tym czasie do szpitala najczęściej przywożone są maluchy, którym kosiarka obcięła nogi lub ręce. Do Centrum Zdrowia Dziecka trafiają dzieci z ciężkimi zatruciami, po spożyciu leków, środków chemicznych lub po nakarmieniu przez rodziców muchomorami.

Od wielu lat nic się pod tym względem nie zmienia. O ile w krajach zachodnich, gdzie opieka nad dzieckiem stawiana jest na pierwszym planie, spada liczba nagłych, często niepotrzebnych zgonów najmłodszych, w Polsce wciąż jest tak samo duża. To prawda, niektórych wypadków nie sposób przewidzieć, bo kilkuletni maluch może zrobić wszystko, w każdej chwili. Mimo tego wielu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 826

Spis treści
Zamów abonament