Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Fasadowe rady zatrudnienia

30 sierpnia 1996 | Moja Kariera | AG

Słabo inspirują, brakuje im wiedzy i inicjatywy

Fasadowe rady zatrudnienia

Istniejący od sześciu lat trójszczeblowy system rad zatrudnienia pomyślany został jako metoda współdziałania czterech partnerów kształtujących politykę zatrudnienia na szczeblu centralnym, wojewódzkim i rejonowym. Partnerami tymi są: związki zawodowe, organizacje pracodawców, organa administracji rządowej oraz samorządu terytorialnego.

Naczelna Rada Zatrudnienia jest organem opiniodawczo-doradczym ministra pracy i polityki socjalnej. Liczy 24 członków, rady wojewódzkie mają po 16 członków, a rady rejonowe po 12. Na wszystkich szczeblach zachowany jest parytet: po jednej czwartej członków z każdej z tzw. ław -- związkowej, pracodawców, administracyjnej i samorządowej. W kraju działa 49 rad wojewódzkich i 277 rejonowych; w działalność tych organów zaangażowanych jest w sumie ponad 4 tys. osób.

Przewodniczącymi rad wojewódzkich są z urzędu wojewodowie, a rad rejonowych -- kierownicy rejonowych urzędów administracji ogólnej. Natomiast Naczelnej Radzie Zatrudnienia przewodniczą, na zmianę przez rok, przedstawiciel związkowców i pracodawców....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 845

Spis treści
Zamów abonament