Pęd do bankowości
Prestiżowa i dobrze płatna specjalność ma duże powodzenie wśród słuchaczy uczelni ekonomicznych
Pęd do bankowości
Praca w banku jawi się młodym ludziom jako wysoce atrakcyjna -- prestiżowa, dobrze płatna, otwierająca perspektywy na przyszłość. W rankingu najlepszych pracodawców, publikowanym co roku przez AIESEC, banki niezmiennie plasują się w ścisłej czołówce. Wśród studentów uczelni ekonomicznych krążą legendy o błyskawicznych karierach, jakie zrobili ich starsi ledwie o kilka lat koledzy, którzy na początku lat 90. podjęli pracę w bankowości.
Bankowcem można zostać kończąc odpowiednie studia na jednej z wyższych uczelni ekonomicznych. W zakresie bankowości kształcą zarówno uczelnie państwowe, jak i prywatne. Znaszego sondażu wynika, że w całej Polsce kierunek ten ma ogromne powodzenie, a zwłaszcza w mniejszych ośrodkach, gdzie wybór studiów w ogóle jest ograniczony. Np. w Kielcach do nowo otwartej w tym roku Wyższej Szkoły Ubezpieczeń, gdzie bankowość jest jedną ze specjalności, zgłosiło się ok. 700 kandydatów. Podobnie w Radomiu -- do działającej od ubiegłego roku Wyższej Szkoły Finansów i Bankowości na ten rok akademicki zapisało się ok. 600 słuchaczy.
"Wiązka" w SGH
W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie finanse i bankowość, to jedna zsześciu tzw....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta