Aktywne zarządzanie portfelem
VNFI Victoria
Aktywne zarządzanie portfelem
-- Zasadniczym celem wyznaczonym w strategii inwestycyjnej jest aktywne zarządzanie portfelem wiodącym funduszu. Oznacza to, że będziemy starali się pozostawić te spółki, które posiadają możliwości dalszego rozwoju, dobry produkt, dobrą kadrę. Opowiadamy się również za konsolidacją pakietów mniejszościowych w jak największym stopniu, czyli tak, by w portfelu inwestycyjnym pozostało 40-50 z nich. Selekcja portfela większościowego, konsolidacja pakietów mniejszościowych oraz restrukturyzacja spółek powinny stworzyć solidne podstawy rozwoju funduszu -- mówi Jerzy Drygalski, prezes zarządu funduszu i Polskiego Towarzystwa Prywatyzacyjnego-Kleinwort Benson, firmy zarządzającej w VNarodowym Funduszu Inwestycyjnym Victoria.
W portfelu dominuje kilka branż: towary konsumpcyjne, przemysł lekki, spółki związane z budową sieci energetycznych, firmy budowlane oraz produkujące aparaturę kontrolno-pomiarową. Jest też grupa spółek odzieżowych oraz produkujących aparaturę pomiarową. Firma zarządzająca nastawia się na prowadzenie polityki branżowej, np. równoczesne poszukiwanie dla nich inwestora czy wspólne inwestycje.
W funduszu nie ma jednej wielkiej dominującej spółki jest natomiast istotna grupa...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta