Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Znaczące zmiany portfela

27 września 1996 | Ekonomia | TŚ

Pioneer I

Znaczące zmiany portfela

W stosunku do końca 1995 r. w portfelu akcji funduszu inwestycyjnego Pioneer I zaszły znaczące zmiany. Zniknęły z niego lub zostały zredukowane do minimum akcje 17 spółek. Pojawiły się zaś papiery siedmiu innych. Pioneer I zmieniał też w sposób znaczący liczbę akcji części spółek, które miał w swoim portfelu w I półroczu br.

Największe nowe nabytki Pioneera I w I półroczu to pakiety akcji Agrosu, Banku Gdańskiego, Forte, Oławy, Optimusa i Petrobanku. Fundusz znacząco zwiększył też zaangażowanie w akcje Computer Landu, Dębicy, BFK, Kęt, Mostostalu Gdańsk, Polfy Kutno, Polifarbu Wrocław, Relpolu, Remaku, Rolimpexu, Stomilu, WBK i Jutrzenki.

Z portfela funduszu w I półroczu zniknęły (lub zostały zredukowane praktycznie do zera) papiery Budimexu, Bytomia, Espebepe, Exbudu, Ireny, Jelfy, Kredyt Banku, Novity, Okocimia, Prochemu, Próchnika, Rafako, Sokołowa, Tonsilu, Wedla, Wólczanki, Vistuli i Efektu. Znacząco ograniczone zostały pakiety akcji BIG, BRE, Elektrimu, Elektromontażu Export, Mostostalu Export, Mostostalu Warszawa, Stalexportu, Żywca i Drosedu.

Ciekawe jest to, że część z akcji, które w praktyce w I półroczu zniknęły z portfela Pioneera I -- Exbud, Jelfa, Kredyt Bank, Novita, Okocim, Prochem, Sokołów i Vistula -- znajdowała się w końcu...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 871

Spis treści
Zamów abonament