Informacje
Informacje
Z technicznego punktu widzenia i dla techników sprawa jest oczywista; granica możliwości komputerowego przetwarzania grafiki została znacznie przesunięta. Dokonany został skokowy postęp w jednej z głównych dziedzin techniki komputerowej, wydajność takich systemów zwiększyła się aż okilka rzędów wielkości. Co w pana ocenie, członka zespołu w Silicon Graphics, który skonstruował O 2 - maszynę graficzną nowej generacji, oznacza dla zastosowań i rynku wprowadzenie komputerów kosztujących tyle co stacje robocze, a wykonujących zadania, z jakimi mogły dotychczas poradzić sobie tylko superkomputery?
Skutki zwiększenia siły małych maszyn i przeniesienia na nie wyrafinowanej grafiki są dwa. Część użytkowników dużych komputerów przejdzie oczywiście na małe. Ale zmniejszenie zapotrzebowania nie powinno zagrozić ich rozwojowi. Moi koledzy, którzy nad nimi pracują z pewnością będą mieli zajęcie. Kompensowane to bowiem będzie przez dodawanie nowych możliwości funkcjonalnych. To jest ciągły proces, wymuszający postęp techniczny.
Drugim rezultatem wprowadzenia komputerów, wrodzaju O 2, będzie poszerzanie się, tzw. dolnego rynku. Małe firmy czy wręcz kilkuosobowe zespoły projektantów, architektów dotychczas nie myślały o komputerach graficznych. Takie inwestycje były poza ich zasięgiem Ale gdy cena sprzętu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta