Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

04 grudnia 1996 | Kultura | BH JW

Informacje

Pro: Szok

O czym ma opowiadać kino uprogu XX wieku? O dekadencji? O ludzkiej bezradności i samotności? O wyścigu, w którym gubimy wartości, dla jakich żyły wcześniejsze pokolenia? A może o marzeniach, tęsknotach, nadziejach człowieka, który żyje u progu nowego wieku?

Film Danny'ego Boyle'a"Trainspotting" jest opowieścią z życia narkomanów. Ajednak zrobiony jest tak, że stawia wszystkie najważniejsze pytania.

"Trainspotting" to film-prowokacja. Jego bohaterami są ludzie żyjący poza nawiasem "normalnego" społeczeństwa -- bezrobotne ćpuny kradnące po to, by zdobyć pieniądze na narkotyki, awanturnicy, faceci na pierwszy rzut oka bez wartości. Ludzie, którzy -- choć mają różne zaplecza i różne społeczne pochodzenie -- nie są w stanie wyrwać się z zaklętego kręgu melin i własnego towarzystwa. O takich ludziach nakręcono już wiele filmów. Raz filmowcy przyglądali się im zniepokojem, raz z obrzydzeniem, innym razem -- szukali w nich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 930

Spis treści
Zamów abonament