Ochota na Ochotę
Ochota na Ochotę
-- Nie dopuszczają nas do żadnych stanowisk w radzie i zarządzie gminy, wycinają ze składu komisji. Żadnego partnerstwa, polityka kompletnej blokady -- skarży się część nowych radnych z warszawskiej Ochoty. -- Tylko w ten sposób możemy przyjąć odpowiedzialność za sprawy dzielnicy. Uważamy, że były one przez poprzednią ekipę źle prowadzone -- twierdzi grupa, która w październiku objęła rządy. Wśród "pokrzywdzonych" najwięcej mandatów ma Sojusz Lewicy Demokratycznej z Unią Demokratyczną jako koalicjantem. Wśród "zwycięskich" najliczniejszy jest komitet "Nasza Ochota", który podkreśla, że "niewiele ma wspólnego z orientacją lewicową". Wyniki każdego głosowania personalnego w radzie wynosiły 24 do 21.
Błąd rzecznika
Po podziale dawnej gminy Ochota na dwie -- Ochotę i Ursus, na kilka miesięcy radę i zarząd "nowej" Ochoty zastąpił mianowany przez premier Hannę Suchocką pełnomocnik, dawny burmistrz Janusz Foks. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że decyzja o nierozpisywaniu nowych wyborów była bezprawna. 24 października mieszkańcy poszli znowu do urn. Wybierali samorządowe władze tylko na kilka miesięcy, bo wiosną przyszłego roku w całej Polsce odbędą się wybory lokalne.
Najwięcej mandatów -- 12 na 45 -- zdobyła "Nasza Ochota", grupa skupiona...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta