Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Trzy pechowe upadki

06 czerwca 2015 | Plus Minus | Jacek Cieślak
autor zdjęcia: Lesław Sagan
źródło: EAST NEWS
Anna Jantar i jej mąż kompozytor Jarosław Kukulski z córką Natalią, 1976 rok. Fot. Marek Karewicz
źródło: EAST NEWS
Anna Jantar i jej mąż kompozytor Jarosław Kukulski z córką Natalią, 1976 rok. Fot. Marek Karewicz
Marcin Wilk,
źródło: Plus Minus
Marcin Wilk, "Tyle słońca. Anna Jantar. Biografia", Znak, Kraków, 2015

Serial, a przynajmniej film fabularny, należy się od dawna Annie Jantar. Biografia tej artystki jest bardziej dramatyczna niż Anny German, dorobek zaś – zróżnicowany i większy.

Premiera biografii Anny Jantar „Tyle słońca" autorstwa Marcina Wilka – choć ma znaczące „białe plamy", uzmysławia, że życie piosenkarki, choć bogatsze od niejednego napisanego już scenariusza, wciąż nie może się doczekać swojego autora i ekranizacji. To mógłby być serial ukazujący powikłane polskie losy, bo małżeństwo zarówno dziadków, jak i rodziców artystki odbiegało od kanonów, a nieprzewidywalne wojenne losy łączyły Kresowiaków z Wielkopolanami.

Młoda, podziwiana za głos wokalistka rozpoczęła karierę z zespołem Waganci. To wtedy zaopiekował się nią przyszły mąż – Jarosław Kukulski, architekt jej kariery, a także kompozytor wielu przebojów. Małżeństwo, co zdarza się nie tylko w związkach między artystami, miało wzloty i kryzysy. Pech chciał, że jeden z nich zbiegł się z tragicznym lotem zakończonym katastrofą na Okęciu, która pogrążyła w żałobie całą Polskę. Córka Natalia, dziś również gwiazda pop, chroniona przed fatalną wiadomością, dowiedziała się o śmierci mamy przypadkowo, z telewizji.

Jest o czym myśleć

Anna Jantar zginęła, wracając z Ameryki, jej wyjazd za ocean miał zaś wszelkie znamiona ucieczki, a może tylko odpoczynku, od męża, ale też był próbą ukształtowania nowej stylistyki, rozpoczęcia na nowo muzycznej kariery. W opowiadającym o tym, dobrze udokumentowanym rozdziale pojawia się, niestety,...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 10159

Wydanie: 10159

Zamów abonament