Gęsi los
Nowa ustawa "O ochronie zwierząt" dopuszcza ich maltretowanie
Gęsi los
Laboratoria doświadczalne, fermy hodowlane i ubojnie, polowania, cyrki i ogrody zoologiczne to miejsca, które wyznaczyliśmy zwierzętom w naszej kulturze.
Nasz stosunek do zwierząt prawnie reguluje w Polsce rozporządzenie prezydenta RP z 1928 r. , które na obecne czasy jest niewystarczające. Nowa ustawa "O ochronie zwierząt" ma między innymi uznać zwierzę za istotę czującą, a nie jak dotychczas rzecz. Ale już wiadomo, że dopuszcza wyjątki. Z projektu nowej ustawy "O ochronie zwierząt" (od kilku lat wałkuje się w Sejmie) posłowie ostatnio wykreślili najbardziej zasadnicze zapisy dotyczące m. in. zakazu: tuczu gęsi i kaczek na stłuszczone wątroby, tuczu klatkowego, skracania ogonów i modelowania uszu, tuczu cieląt na białe mięso.
Horror tuczu
Przemysłowy tucz gęsi i kaczek na stłuszczone wątroby jest przykładem najokrutniejszych cierpień zadawanych zwierzętom przez człowieka.
Problem był tematem wielu dyskusji i publikacji. W związku z toczącymi się...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta