Publicznie, ale poza giełdą
Centralna Tabela Ofert Papierów Wartościowych
Publicznie, ale poza giełdą
Paweł Kawarski
Stosunkowo niedawno rozpoczęto obrót akcjami pierwszej spółki na regulowanym wtórnym rynku pozagiełdowym prowadzonym w formie Centralnej Tabeli Ofert. Artykuł jest próbą przybliżenia niektórych zagadnień dotyczących wprowadzenia papierów wartościowych do pozagiełdowego wtórnego obrotu publicznego i udzielenia odpowiedzi na pojawiające się pytania, a także zaproszeniem do dyskusji.
Wprowadzenie papierów wartościowych do pozagiełdowego obrotu wtórnego wymaga zgody Komisji Papierów Wartościowych. Emitent lub wprowadzający musi dopełnić czynności analogicznych jak ten, kto ubiega się o uzyskanie zgody na wprowadzenie papierów do obrotu publicznego, upoważniającej następnie do wystąpienia z wnioskiem o dopuszczenie do notowań giełdowych.
Emitent lub wprowadzający składa do Komisji wniosek (zawierający określenie firmy i siedziby emitenta, dane owprowadzanych do obrotu publicznego papierach, ich rodzaju, wartości nominalnej, liczbie, przewidywanej dacie sprzedaży, oznaczenie podmiotu prowadzącego przedsiębiorstwo maklerskie oferującego w obrocie papiery będące przedmiotem wniosku) , memorandum informacyjne, odpis statutu, uchwałę o emisji oraz decyzję właściwego organu emitenta o ubieganiu...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta