O prawie do preferencji decyduje przeznaczenie wydatków
Odliczyć można m.in. zakup sprzętu sportowego dla klubów sportowych, organizowanie zawodów sportowych, korzystanie z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego czy sfinansowanie stypendium sportowego.
Stosownie do art. 26ha ust. 2 ustawy o PIT i art. 18ee ust. 2 ustawy o CIT w przypadku ulgi na działalność sportową odliczeniu podlegają koszty poniesione na kluby sportowe, które realizują cele określone w art. 28 ustawy o sporcie, tj. m.in. zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego. Koszty mogą dotyczyć również sfinansowania stypendium sportowego. Koszty mogą być poniesione również na imprezę sportową niebędącą masową imprezą sportową, o której mowa w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych (por. interpretację indywidualną dyrektora KIS z 21 marca 2023 r.,0114-KDIP2-1.4010.73.2023.2.KW).
Dyrektor KIS w interpretacji indywidualnej z 25 kwietnia 2023 r. (0111-KDIB1-3.4010. 170.2023.1.IZ) wskazał, że „(…) wydatki na pokrycie kosztów działalności klubu sportowego, jednakże wyłącznie poniesione w ramach zawartej przez Państwa spółkę umowy sponsoringowej z klubem sportowym, na realizacje programów szkolenia sportowego, zakup sprzętu sportowego, pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach, pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego, sfinansowanie stypendiów...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta