Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

19 grudnia 1997 | Ekonomia | PA PR

Informacje

Kraje, które nie chcą stać się członkami-założycielami unii gospodarczo-walutowej (EMU) , nie powinny mieć dostępu do forum dyskusji na temat unii walutowej (rady euro) , mimo brytyjskich żądań -- wynika z sondażu przeprowadzonego 12-16 bm. przez Reutersa wśród 36 europejskich ekonomistów i wykładowców akademickich. Jedynie 24 proc. uznało postulaty Londynu (włączenia go do rady euro) za uzasadnione. Respondenci uznali Holendra Wima Duisenberga za głównego kandydata na stanowisko prezesa przyszłego banku centralnego Europy. Również większość zapytanych uważa, że unia walutowa wejdzie wżycie w terminie, choć na jej drodze jest jeszcze w iele przeszkód.

Parlament Europejski zatwierdził ostatecznie budżet UE na 1998 r. , przewidujący wydatki 83, 5 mld ecu (92 mld USD) , czyli więcej o 1, 4 proc. wskali rocznej. Uruchomiono 150 mln ecu na pomoc dla firm, które zatrudnią bezrobotnych, odrzucono propozycję KE zmniejszenia o 1 mld ecu pomocy strukturalnej dla biedniejszych regionów, zwiększając ją o 7, 9 proc. do 28, 4 mld ecu (31, 2 mld USD) , lekko zmniejszono budżet rolny do 40, 4...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1260

Spis treści
Zamów abonament