Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wątpliwe argumenty

23 lutego 1998 | Prawo | JO

Wątpliwe argumenty

JAN OSTOJA-OSTASZEWSKI

Opinia byłego rzecznika praw obywatelskich Tadeusza Zielińskiego w sprawie druków L-4 budzić musi stanowczy sprzeciw. Dziwi nie tylko fakt, że podważa on zasadność interwencji wniesionej do Trybunału Konstytucyjnego przez obecnego rzecznika (co wykracza poza kanony kultury politycznej) . Wątpliwości budzą przede wszystkim argumenty użyte przez autora krytyki ("Rzeczpospolita" z 17 lutego 1998 r. ).

Przepis o umieszczaniu numeru statystycznego choroby pracownika na drukach L-4 narusza zasady państwa prawa. Zgodnie ze zdrowym rozsądkiem, praktyką stosowaną w państwach demokratycznych oraz argumentacją rzecznika praw obywatelskich Adama Zielińskiego, przepis ten jest nieuzasadnioną ingerencją w sferę prywatności obywatela.

Tadeusz Zieliński przypuścił na łamach "Rzeczpospolitej" szturm, argumentując, iż "każdy, kto chociaż trochę zna kodeks pracy, wie, że pracodawca musi dysponować...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1317

Spis treści
Zamów abonament