Szansa na sukces
Pieniądze i wysiłek mogą okazać się stracone
Szansa na sukces
MAłGORZATA
ŁUKA-KOWALCZYK
O swoim eksperymencie mieszkańcy i władze miasta mówią -- polkowicki fenomen. Fenomen, ponieważ wbrew przeciwnościom losu usiłująstworzyć coś, czego nigdy nie było. Ani w zamierzchłych już czasach Polskipowiatowej, ani na prognostycznej mapie powiatów z 1993 roku. Na przekór faktom --Polkowice uparły się. Zostały stolicą eksperymentalnegopowiatu. Niestety, okazuje się, że pieniądzeiwysiłek włożone w to przedsięwzięcie mogą okazać sięstracone.
Starania o utworzenie Miejskiej Strefy Usług Publicznych rozpoczęto 1 stycznia 1997 roku. Potem wszystko potoczyło się w rekordowym tempie. Najpierw uchwały gmin o chęci utworzenia strefy, miesiąc później poparcie Sejmiku Samorządowego i wojewody legnickiego, w maju -- uzgodnienia międzyresortowe. Decyzja Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji co do obszaru strefy zapadła w czerwcu, a kilka miesięcy później, we w rześniu, miał miejsce długo oczekiwany finał. Została powołana Polkowicka Miejska Strefa Usług Publicznych.
Emilian Stańczyszyn, burmistrz Polkowic i przewodniczący zarządu strefy podkreśla z dumą, że Polkowice były jedynym ze starających się miast, które zdążyły wszystko załatwić w terminie.
Maria Kasprzycka jest dyrektorem strefy. -- Nominację na...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta