Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rozmowa z Unią Europejską

18 marca 1998 | Publicystyka, Opinie | LK

INTEGRACJA

Rozpoczynające się pod koniec miesiąca negocjacje staną się źródłem wielu wyzwań, dylematów i pytań

Rozmowa z Unią Europejską

LENA KOLARSKA-BOBIńSKA

Polska w ostatnich latach mogła pochwalić się nie tylko wysokim wzrostem gospodarczym i malejącym bezrobociem, ale też dobrymi nastrojami społecznymi. Wzrosło poparcie dla demokracji i zadowolenie z pozycji, jaką zajmuje Polska w Europie. Zgodnie z wynikami Eurobarometru Polacy najmocniej, w porównaniu z innymi społeczeństwami kandydującymi do Unii Europejskiej, akceptowali integrację. Stanowiło to przedmiot dumy wielu polityków, którzy przy okazji oficjalnych wizyt powtarzali, że trzy czwarte Polaków popiera integrację europejską.

Rozpoczynające się pod koniec miesiąca negocjacje staną się źródłem wielu wyzwań, dylematów i pytań. Wysokie poparcie dla integracji było dotychczas oparte na kruchej podstawie, którą tworzyła mieszanka nadziei z niewiedzą, mitów z różnymi oczekiwaniami. W nadchodzącym okresie idealistyczne wyobrażenia Polaków o Europie zostaną zastąpione grą interesów, a nadzieje chłodną kalkulacją.

Pewnym zwiastunem czekających nas problemów było zakwestionowanie przez kontrolerów z Brukseli przestrzegania norm obowiązujących przy produkcji mleka, sugestia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1338

Spis treści
Zamów abonament