Jakie radio publiczne
MEDIA
Nadchodzące trzy, cztery lata mogą okazać się kluczowe
Jakie radio publiczne
STANISłAW JęDRZEJEWSKI
Polskie Radio znalazło się w szczególnym okresie swojej historii. Staje dzisiaj przed koniecznością uwzględnienia w swoim działaniu wszystkich konsekwencji deregulacji i demonopolizacji radia i telewizji oraz sprostania wyzwaniom, które niosą ze sobą zmiany technologiczne końca stulecia, w szczególności technologia cyfrowa i multimedia, których możliwości i wpływ na funkcjonowanie radia nie są dzisiaj do końca rozpoznane.
Konieczność sprostania konkurencji, potrzeba zmian organizacyjnych i programowych dostosowujących sposoby działania do zmniejszających się środków finansowych, konieczność redefinicji swojej roli społecznej, wreszcie przełamanie kryzysu emisyjnego poprzez samodzielną budowę stacji nadawczej do emisji Programu I i uzyskanie jeszcze jednej sieci na tzw. górnym UKF, wszystko to sprawia, że nadchodzące trzy, cztery lata dla Polskiego Radia mogą okazać się krytyczne.
Po kilku latach doświadczeń budowy radiofonii publicznej Polskie Radio wchodzi obecnie w okres koniecznych zmian dostosowawczych do zmieniającej się sytuacji zewnętrznej. Wiąże się to z koniecznością zmiany wewnętrznych mechanizmów finansowania, spłaszczenia struktur organizacyjnych, ponownego określenia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta