Regres do sprawcy szkody
Wielośćzobowiązanych podmiotów
Regres do sprawcy szkody
MAłGORZATA I MACIEJ CAPIK
Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów wydał 21 października 1997 r. uchwałę tej treści: "Jeżeli wypadek funkcjonariusza Policji pozostający w związku z pełnieniem służby był jednocześnie wypadkiem powodującym szkodę wynikłą z ruchu pojazdu mechanicznego, skarbowi państwa, który wypłacił temu funkcjonariuszowi odszkodowanie za zniszczoną odzież na podstawie art. 10 ustawy z 16 grudnia 1972 r. o odszkodowaniach przysługujących w razie wypadków i chorób powstających w związku ze służbą w Milicji Obywatelskiej (Dz. U. nr 53, poz. 345 ze zm. ) oraz uposażenie należne w razie choroby na podstawie art. 121 ust. 1 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. nr 30, poz. 179 ze zm. ), przysługuje od sprawcy wypadku roszczenie o zwrot równowartości tych świadczeń" (sygn. II CZP 34/ 87) .
W pierwszej kolejności SN odniósł się do wzajemnych stosunków między wierzycielem a dłużnikami, określając, że mimo braku solidarnej odpowiedzialności dłużników występują między nimi innego rodzaju powiązania dotyczące odpowiedzialności wobec wierzyciela. W konsekwencji nie można...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta