Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Informacje

13 sierpnia 1998 | Nauka i Technika | ZZ

TELEKOMUNIKACJA

GSM wnowej roli --telefon bankomatem iterminalem internetowym Komórka do wszystkiego ZBIGNIEW ZWIERZCHOWSKI

Informacje

Zbliżająca się w świecie do 100 milionów liczba użytkowników telefonów GSM, to bardzo szybko rosnący rynek dla zupełnie nowych usług. Za sprawą znajdującej się wkażdym przenośnym telefonie mikroprocesorowej karty SIM (umożliwiającej identyfikację użytkownika) i powstającego obecnie oprogramowania SIM Toolkit, przenośny aparat będzie nie tylko telefonem. Potencjał małej karty jest tak duży, że "komórka" może być wszechstronnym urządzeniem -- osobistym bankomatem, elektroniczną portmonetką, terminalem do łączenia się z Internetem, dokonywania zdalnych zakupów, korzystania z różnorodnych serwisów informacyjnych.

O takim rozwoju dzisiejszych telefonów komórkowych mówią ich producenci od co najmniej dwóch lat, m. in. podczas konferencji GSM MoU -- międzynarodowego stowarzyszenia firm ioperatorów telekomunikacyjnych oraz instytucji łączności zponad 100 krajów. Dziś wszystko wskazuje, że ta wizja urzeczywistnić może się wstosunkowo niedługim czasie, jeszcze zanim zaczną funkcjonować (ok. roku 2004--2005) sieci trzeciej, multimedialnej generacji telefonii ruchomej nad którą pracuje m. in. Międzynarodowa Unia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1464

Spis treści

Moje Pieniądze

Zamów abonament