Lepper usuwa się w cień
Rząd zapowiada powrót do usuwania blokad siłą
Lepper usuwa się w cień
- Czego żądają chłopi, a co rząd skłonny jest negocjować
- O rozbieżnościach w koalicji
Blokada trasy Poznań-Katowice w miejscowości Bedlno koło Kutna
FOT. MARIAN ZUBRZYCKI
Andrzej Lepper zapowiedział, że skoro jego osoba stoi na przeszkodzie rozpoczęciu rozmów rolników z rządem, usunie się, ale blokad nie zawiesi. Rząd odpowiada, że ponieważ rozmowy nie zostały wznowione, blokady będzie usuwał siłą, a program dla rolnictwa zrealizuje bez konsultacji z organizacjami chłopskimi.
Wczoraj w Sejmie, po kilku godzinach bezowocnych przygotowań do negocjacji rząd - rolnicy, Andrzej Lepper oświadczył, że wycofuje się z rozmów. Jak powiedział, ustalił z kolegami z Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz NSZZ "Solidarność" RI, że ponieważ jego osoba stoi na przeszkodzie wznowieniu negocjacji, nie będzie w nich brał udziału. Zaznaczył, że "Samoobrona" pozostanie przy stole. - Rezygnuję, bo najważniejsze jest załatwienie rolniczych postulatów - wyjaśnił. Ale dodał, że jego decyzja nie oznacza zawieszenia blokad. - Jednak jeżeli nastąpią konkretne rozmowy i ustalenia, w każdej chwili będę gotowy powiedzieć
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta


![[?]](https://static.presspublica.pl/web/rp/img/cookies/Qmark.png)

