Rozmowy lekarstwem na protest
ZDROWIE
Niezadowolenie w ochronie zdrowia nie słabnie
Rozmowy lekarstwem na protest
Poniedziałkowe rozmowy w Ministerstwie Zdrowia nie oddaliły widma ogólnopolskiego protestu pracowników ochrony zdrowia, który ma rozpocząć się w piątek. Protestować chcą również pracownicy transportu sanitarnego, którzy -- mimo podpisanego na początku miesiąca porozumienia -- nie dostali jeszcze pieniędzy za styczeń. Nie wiadomo również, kiedy do szpitali wrócą anestezjolodzy.
Ogólnopolski protest pracowników o chrony zdrowia ma polegać na pracy szpitali i przychodni w trybie ostrego dyżuru. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zapowiada również protest statystyczno-orzeczniczy (polegający m. in. na niekompletnym wypisywaniu recept, niewypisywaniu druków, w tym zwolnień lekarskich) .
Organizator protestu -- Komitet Obrony Reformy Ochrony Zdrowia -- domaga się przede wszystkim zwiększenia nakładów na ochronę zdrowia przez podwyższenie składki z 7, 5 do 11 procent. Rząd -- przynajmniej na razie -- nie przewiduje możliwości zwiększenia składki, lecz -- by nie dopuścić...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta