Kobiecy styl zarządzania
W kierowaniu ludźmi stosuje się różne style i metody
Kobiecy styl zarządzania
W polskich instytucjach coraz częściej najwyższe stanowiska obejmują kobiety. Choć szef w spódnicy nie budzi dziś takich kontrowersji jak przed laty, to jednak kobieta-szef banku czy kobieta-minister w dalszym ciągu nie wszystkim odpowiada. Czy można mówić o odrębnym, kobiecym stylu zarządzania? Czy prawdą jest, że kobiety rządzą inaczej -- a jeśli tak, to lepiej czy gorzej niż mężczyźni?
Na konferencję zorganizowaną przez Wyższą Szkołę Bankowości, Finansów i Zarządzania w Warszawie zaproszono panie, które zajmują czołowe pozycje w środowisku gospodarczym naszego kraju. Swoimi spostrzeżeniami na temat problemów związanych z zarządzaniem dzieliły się: Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezes NBP, Alicja Kornasiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a także prezes zarządu Banku Pekao SA Maria Wiśniewska i prezes zarządu Banku Przemysłowo-Handlowego Henryka Pieronkiewicz.
Wyraźne różnice
Hanna Gronkiewicz-Waltz podkreślała różnice w podejściu do pracy zawodowej kobiet i mężczyzn. Kobiety poprzez pracę zaspokajają często inne potrzeby niż mężczyźni. To oczywiste, że jedni idrudzy chcą być dobrze wynagradzani. Jednak to mężczyźni z reguły żądają o wiele wyższych pensji i większej władzy niż kobiety na tym samym...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta