Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od okresu próbnego po kontrakt menedżerski

14 kwietnia 1999 | Moja Kariera | GR

ROZMOWA

Stefan Grott, dyrektor Departamentu Kadr w Banku Handlowym w Warszawie

Od okresu próbnego po kontrakt menedżerski

Od czterech lat w rankingu organizowanym przez międzynarodowe stowarzyszenie studentów szkół ekonomicznych AIESEC, Bank Handlowy w Warszawie uzyskuje tytuł najbardziej poszukiwanego polskiego pracodawcy. Jak wielu absolwentów szkół ekonomicznych może znaleźć tu pracę?

-- Firma racjonalizuje koszty i co roku zmniejsza zatrudnienie. W zeszłym roku zwolnionych zostało pięćset osób. Stale prowadzona jest wymiana kadry i ci, którzy nie nadążają za zmianami -- odchodzą. Na ich miejsce przychodzą osoby lepiej przygotowane. Co roku od 60 do 70 absolwentów uczelni ekonomicznych i wydziałów prawa przewija się przez nasze mury. Nie znaczy to jednak, że tyle u nas zostaje. W wieku dwudziestu kilku lat jest się bardzo mobilnym i bez sentymentów odchodzi z firmy, która z jakichś powodów nie spełnia oczekiwań.

Co czeka tu nowo zatrudnionego?

-- Każdy nowy pracownik podpisuje umowę na trzy miesiące. Dotyczy to zarówno absolwentów, jak i osób z doświadczeniem zawodowym, które przechodzą do nas z innych instytucji. Te trzy miesiące ważą o dalszych losach pracownika. Jeśli się nie sprawdzi, to bez żadnych dodatkowych...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1671

Spis treści

Nauka i Technika

Zamów abonament