Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Pro-kontra

16 czerwca 1999 | Kultura | KM ŁG

Mój ojciec Fidel

  • Pro
  • Kontra PRO

    Manifest żalu

    Dzieci dyktatorów nie zawsze mają życie usłane różami, na co w historii dawnej i najnowszej znajdziemy dziesiątki przykładów. Życie Aliny Fernández, córki Fidela Castro, nie jest zatem niczym szczególnym, podobnie jak książka nie jest pierwszym tego typu świadectwem literackim przeciwko ojcu.

    Z wielu powodów jest to jednak książka wyjątkowa. Jej autorką jest piękna kobieta, która większą część życia strawiła na walce z nędzą. Bo choć jest córką Komendanta mieszkającego w Pałacu Rewolucji, sama z matką klepała biedę, podobnie jak inni mieszkańcy wyspy. W takich samych warunkach żyły zresztą na Kubie córka i wdowa po Che Guevarze. Pochłonięty ideą budowy lepszego świata, Fidel mało miał czasu, by troszczyć się o swoich najbliższych i przyjaciół. Alina nie widywała go latami.

    "Mój ojciec Fidel" to książka pisana pod wpływem emocji. Czytelnik, który szuka faktów historycznych czy politycznych ocen, w ogóle nie powinien brać jej do ręki. Alina

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 1724

Spis treści
Zamów abonament