Pachnący monopol na Okęciu
Sklepy wolnocłowe
Pachnący monopol na Okęciu
Od kilku lat operatorzy sklepów wolnocłowych na Okęciu co miesiąc musieli przedłużać umowę dzierżawy. Z ulgą zostały więc przyjęte nowe, 4-letnie kontrakty dzierżawy sklepów.
JAKUB OSTAŁOWSKI
Od 1 września mają wejść w życie pierwsze długoterminowe kontrakty dla operatorów sklepów wolnocłowych na międzynarodowym lotnisku Okęcie w Warszawie. Wszystko wskazuje na to, iż pojawi się też nowy konkurent firm działających na lotnisku - skandynawska SAS Trading, która podpisała kontrakt na prowadzenie 3 sklepów wolnocłowych i uzyskała wyłączność na sprzedaż kosmetyków 50 najbardziej znanych światowych firm. Jest to pierwszy przypadek, gdy jeden z operatorów na Okęciu uzyskał taki przywilej.
Robert Hernadi, dyrektor ds. rozwoju i marketingu SAS Trading, potwierdza, że firma podpisała z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) 4-letni kontrakt, który gwarantuje jej wyłączność na sprzedaż produktów ponad 50 światowych firm kosmetycznych w sklepach wolnocłowych na Okęciu. Jest to na razie jedyne w Polsce lotnisko, na którym mogą działać sklepy duty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta