Przeprosiny z wyszczególnieniem
Czego nie wolno dziennikarzowi
Przeprosiny z wyszczególnieniem
Jeśli nie została wykazana prawdziwość zarzutów sformułowanych w artykule prasowym co do postępowania krytykowanej w nim osoby i jej cech osobistych, jest to zachowanie bezprawne, naruszające dobra osobiste tej osoby - wynika z wczorajszego wyroku Sądu Najwyższego.
Zamyka on sprawę o ochronę dóbr osobistych i zadośćuczynienie wytoczoną przez Urszulę Ł. przeciwko Spółdzielni Pracy Dziennikarzy i Wydawców (Spółdzielnia). SN oddalił kasację od wyroku Sądu Apelacyjnego nakazującego Spółdzielni jako wydawcy lokalnego pisma zamieszczenie w nim przeprosin.
W lutym 1995 r. w piśmie wydawanym przez Spółdzielnię ukazał się artykuł dotyczący zastrzeżeń wobec egzaminatorów miejscowego ośrodka egzaminowania kierowców (ośrodek). Przytoczono w nim m.in. krytyczne wypowiedzi pod ich adresem męża Urszuli Ł., właściciela szkoły jazdy przygotowującej kandydatów na kierowców. Mówił, że...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta