Uposażenie to za mało
Nadrzędność, podrzędność i właściwość Naczelnego Sądu Administracyjnego
Uposażenie to za mało
Ryszard Borucki
Komendant główny zwolnił funkcjonariusza ze stanowiska i mianował na inne, w jego przekonaniu równorzędne. Sąd wcale je za takie nie uznał.
Organizację, zakres i działanie Komendy Głównej Policji określa zarządzenie jej komendanta. Jeżeli nie wymieniono w nim jakiejś jednostki organizacyjnej - mimo że taka istnieje - to przeniesienie funkcjonariusza ze stanowiska kierowniczego na jej szefa nie jest przeniesieniem na stanowisko równorzędne.
Przy zwolnieniu policjanta z zajmowanego stanowiska i mianowania na równorzędne stanowisko służbowe właściwość Naczelnego Sądu Administracyjnego jest wyłączona ze względu na treść art. 32 ust. 2 ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. nr 30, poz. 179 ze zm.) oraz art. 19 pkt 2 ustawy z 11 maja 1995 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym (Dz. U. nr 74, poz. 368 ze zm.). Zgodnie z tym ostatnim przepisem NSA nie jest bowiem właściwy w sprawach wynikających z nadrzędności i podległości organizacyjnej w stosunkach między organami administracji publicznej oraz z podległości...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta