Słoneczne skrzydło motyla
Val di Sole - miejsce, którego nie ma w przewodnikach
Słoneczne skrzydło motyla
Kuchnia Val di Sole oferuje tradycyjne, proste potrawy - sery, kiełbasy, grzyby, jagody.
FOT. REGIONALNA ORGANIZACJA TURYSTYKI TRENTINO
Jazda na nartach może być dla człowieka tym, czym wielka, szczęśliwa miłość. Kiedy pędzimy po długich, gładkich i szerokich trasach z pięknymi widokami, uczucie radości, a nawet euforii sprawia, że nasz układ nerwowy wydziela endorfiny, substancje poprawiające samopoczucie, odmładzające i... uzależniające człowieka od narciarstwa.
Do zimowych stacji, w których zgubić można w ten sposób kilka lat, a przy okazji parę kilogramów, należą ośrodki Tyrolu Włoskiego, autonomicznej prowincji Trydentu-Górnej Adygi (Trentino), układającej się na mapie na kształt motyla. W górnej części prawego jego skrzydła leży Val di Fiemme - Dolina Płomieni, lewe zaś zdobi Val di Sole - Dolina Słońca, w której słońce świeci przez 255 dni w roku. Pierwszą dolinę opisaliśmy w "Moich Podróżach" 17 grudnia 1999 r. Dziś pora na słoneczne skrzydło motyla.
Kolorowe wieże i kominy
Tutejsze góry noszą nazwisko francuskiego geologa Grateta de Dolomieu, który badał Dolomity pod koniec XVIII wieku. Mają niezwykłą jak na Alpy budowę i urodę....
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta