Prywatność osób publicznych
Prywatność osób publicznych
Jakie informacje wolno zamieszczać (i jakich żądać) o sprawujących władzę publiczną? Odpowiedzi na to pytanie starają się udzielić trzy projekty ustaw o dostępie do informacji publicznej. Każdy z nich robi to jednak inaczej.
Projekt posłów UW stanowi bardzo ogólnie: "Organy władzy administracji publicznej są zobowiązane do podawania do publicznej wiadomości informacji o osobach wybranych, powołanych lub mianowanych na kierownicze stanowiska w organach władzy lub administracji publicznej", a projekt poselski AWS stara się bliżej określić treść tych informacji. Mają to być wiadomości o "warunkach pracy i płacy lub mające związek z pełnieniem funkcji publicznej". Najbardziej precyzyjny jest dokument opracowany przez Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. Czytamy w nim: "Udostępnieniu podlegają informacje dotyczące: rocznego wynagrodzenia, innych uzyskanych dochodów w czasie pełnienia funkcji publicznej oraz...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta