Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Amerykanie nie przedstawili dowodów

27 września 2001 | Wojna z terroryzmem | JB

Walka z terroryzmem

Amerykanie nie przedstawili dowodów

Zastępca sekretarza obrony Stanów Zjednoczonych, Paul Wolfowitz, nie zdradził sojusznikom z NATO szczegółów planowanej operacji przeciw Afganistanowi. W tej sytuacji Polska nie sprecyzowała, jak mogłaby wyglądać jej pomoc dla Waszyngtonu. "Amerykanie nie zwrócili się do Polski o pomoc.

Jesteśmy gotowi oddać im do dyspozycji nasze środki wojskowe i przestrzeń powietrzną, ale jest to na razie hipotetyczne" - powiedział minister obrony Bronisław Komorowski.

Amerykanie mają podobno wątpliwości, czy za atak na Amerykę odpowiada wyłącznie Osama bin Laden. Wczoraj ponowili ofertę "ostatniej szansy" dla afgańskich Talibów, apelując, by wydali terrorystę i uniknęli konfrontacji militarnej z Ameryką.

Dobrze poinformowane źródła w Waszyngtonie twierdzą, iż Paul Wolfowitz powiedział wczoraj ministrom obrony NATO, że nadal niewiele wiadomo o tym, jak zaplanowano atak na Amerykę i kto nim kierował.

Pentagon nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2429

Spis treści
Zamów abonament