Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Aktualności

27 września 2001 | Rzecz w sieci | DN RW

 • Aktualności
 • Nowości w polskim internecie
 • Stronniczy przewodnik po internecie AKTUALNOŚCI

  Odwrócona licytacja

  Obniżeniem cen o 27 proc. zakończyła się ostatnia aukcja elektroniczna Marketplanet. Działająca od kwietnia br. platforma handlu elektronicznego ma na swym koncie transakcje o łącznej wartości ponad 305 mln złotych. W czasie aukcji, podczas której uzyskano tak znaczne obniżenie cen, przedmiotem licytacji były serwery. Zlecenie zakupu opiewało na 300 serwerów; do emocjonującej licytacji przystąpiło sześć firm.

  Aukcja elektroniczna wykorzystuje mechanizm odwróconej licytacji - dostawcy w odpowiedzi na proponowaną cenę wyjściową, przedstawiają swoje kolejne coraz niższe oferty cenowe. Z doświadczeń rynku B2B wynika, że aukcje elektroniczne pozwalają często na znaczne obniżenie cen zakupu. Z reguły aukcje te przeznaczone są dla dużych przedsiębiorstw. Firma organizująca aukcje może też w charakterze brokera reprezentować interesy średnich i małych przedsiębiorstw. Głównymi klientami aukcji Marketplanet są Telekomunikacja Polska SA oraz PTK Centertel.

  Nominacja Miasta Plusa

  Nominację do Nagrody Globu (The Globes Awards) w kategorii najlepsze wykorzystanie nowych mediów uzyskało Miasto Plusa ( www.miastoplusa.pl ) - internetowa platforma komunikacyjna i lojalnościowa sieci Plus GSM. Nagrody Globu

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2429

Spis treści
Zamów abonament