Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Lewica szuka sprzymierzeńców

27 września 2001 | Wybory parlamentarne 2001 | EO FG NR

Dziś rozmowy z PSL, PiS i "Samoobroną", w poniedziałek z Platformą Obywatelską

Lewica szuka sprzymierzeńców

Dziś przedstawiciele SLD - UP spotkają się z reprezentacją PSL, PiS i "Samoobrony", aby rozmawiać o współpracy w Sejmie. Władze PSL są gotowe, pod kilkoma warunkami, poprzeć rząd mniejszościowy SLD - UP, ale nie palą się do koalicji rządzącej. Również PO wyklucza możliwość koalicji z SLD - UP. Rozmowy z Platformą odbędą się w poniedziałek.

Marek Pol, lider UP, powiedział podczas środowej konferencji prasowej, że Unii Pracy, która jest ugrupowaniem prospołecznym, bliżej do ugrupowań chłopskich, głoszących podobne poglądy w sprawach społecznych. Leszek Miller, przewodniczący SLD, mówił we wtorek, że zgodziłby się z PSL w kwestii społecznej gospodarki rynkowej. Zaznaczył jednak, iż od ludowców różni Sojusz stosunek do integracji europejskiej (SLD jest za szybką integracją).

Pięć warunków PSL

Obradujący w środę Naczelny Komitet Wykonawczy PSL sceptycznie odniósł się do ewentualnej koalicji rządowej z SLD - UP. Ludowcy gotowi są poprzeć rząd mniejszościowy, ale pod pięcioma warunkami. Stronnictwo proponuje zmianę ustawy o NBP, tak by Rada Polityki Pieniężnej dbała także o rozwój gospodarczy i zmniejszenie bezrobocia, większą kontrolę transferu zysków firm za granicę, a...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2429

Spis treści
Zamów abonament