Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Urzędowe materiały poza prawem autorskim

27 września 2001 | Prawo | IL

Odpowiedzi i pytania dla przyszłych kierowców

Urzędowe materiały poza prawem autorskim

Zastaw pytań i odpowiedzi dla przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy nie jest przedmiotem prawa autorskiego i nie podlega ochronie tam przewidzianej - stwierdził wczoraj Sąd Najwyższy.

Co do zasady natomiast tą ochroną może być objęta koncepcja ułożenia pytań i wyjaśnienia do odpowiedzi. Same natomiast pytania i odpowiedzi są "urzędowymi materiałami", wyraźnie wyłączonymi spod tej ochrony.

Chodziło o broszurę zawierającą zestaw pytań i odpowiedzi dla przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy wraz z rysunkami i objaśnieniami do pytań, stosownie do programu szkolenia ustalonego w rozporządzeniu ministra transportu i gospodarki morskiej z 10 marca 1992 r. (Dz. U. nr 33, poz. 146).

Przygotowanie materiału do testów egzaminacyjnych ministerstwo scedowało na Instytut Transportu Samochodowego. Powołano zespół autorów, który...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2429

Spis treści
Zamów abonament