Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Spółki pracownicze najbiedniejsze

08 grudnia 1994 | Ekonomia | AK

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową o prywatyzacji

Spółki pracownicze najbiedniejsze

Obecny rząd nie ma ideologicznej motywacji do kontynuowania prywatyzacji; jedni jego członkowie traktują prywatyzację jako kłopotliwą konieczność, inni wyłącznie jako źródło dochodów -- powiedział Janusz Lewandowski podczas środowej konferencji prasowej Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, poświęconej wynikom badań sprywatyzowanych przedsiębiorstw.

J. Lewandowski twierdzi, że fiskalizm, który będzie charakteryzował przyszłoroczną prywatyzację będzie powodował wybieranie najatrakcyjniejszych, z punktu widzenia dochodów budżetu, przedsiębiorstw i unikanie projektów trudnych. Stawianie dochodów z prywatyzacji ponad inne cele powoduje preferowanie inwestorów zagranicznych. Co prawda, oni właśnie gwarantują największe inwestycje w przedsiębiorstwach, można by jednak niektóre branże zachować dla inwestorów krajowych. Według J. Lewandowskiego zapaliło się już czerwone światło dla przemysłu meblarskiego, w którym dominują inwestorzy niemieccy. Podobna sytuacja...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 343

Spis treści
Zamów abonament