Bez krakowskiego targu
Bez krakowskiego targu
RYS. PAWEŁ GAŁKA
WOJCIECH SADURSKI
Reagując na zmianę rządowej strategii negocjacyjnej z Unią Europejską, nasi rodzimi eurooponenci zaostrzyli agresywny ton, eurosceptycy przeszli na pozycje eurooponentów, eurorealiści na pozycje eurosceptyków, a niektórzy euroentuzjaści stali się ostrożnymi eurorealistami.
JUTRO W "RZECZPOSPOLITEJ"
"Nowy rząd popełnił błąd, godząc się na ustępstwa, na utworzenie cząstkowego pakietu negocjacyjnego i na zakończenie rozmów dotyczących pracy i ziemi już teraz" - pisze Irena Boruta w artykule "Bez kart przetargowych".
Nie ulega wątpliwości, że krajowe reakcje na nową strategię były w większości negatywne. Nawet publicysta tak przychylny polskiemu wejściu do Unii jak Jan Skórzyński opatrzył swój komentarz na ten temat tytułem "Ustępstwa nieco przedwczesne" ("Rz", 21 listopada).
Wśród komentatorów i polityków prounijnych panuje też przekonanie, że zmiana strategii negocjacyjnej, idąca w dużej mierze na rękę żądaniom krajów członkowskich, a nieprzewidująca analogicznych ustępstw ze strony "Europy", utrudni przekonywanie polskiej opinii publicznej do wstąpienia do Unii. Z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta