Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Dużo błędów, czyli dużo rezerw

20 grudnia 2001 | Ekonomia | ES

Rolnictwo Problemy integracji z UE

Dużo błędów, czyli dużo rezerw

Po wejściu do Unii Europejskiej Polska będzie dysponowała trzecim we wspólnocie potencjałem ziemi rolniczej (18,4 mln ha), za Hiszpanią i Francją (po ok. 30 mln ha), a przed Niemcami i Wielką Brytanią (po ok. 17,5 mln ha).

Chociaż jakość polskich gleb jest niższa niż w krajach UE, gdzie nie uprawia się gruntów najniższych klas, i mimo że przeciętne polskie gospodarstwo rolne jest blisko trzy razy mniejsze niż w UE i znacznie gorzej wyposażone, będzie to dla unijnego stanu posiadania w rolnictwie istotna zmiana. Największa dotyczy produkcji roślinnej, jako że Polska jest jednym z największych w świecie producentów żyta i ziemniaków, a także liczącym się producentem buraków cukrowych oraz, w mniejszym stopniu, pszenicy i jęczmienia. Wysoka jest także w Polsce produkcja owoców, zwłaszcza miękkich, w czym wyprzedzamy całą Unię Europejską. Ponadto nasz kraj...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2500

Spis treści
Zamów abonament