Mieszkanie dla pracownika - czynsz w rozbiciu na miesiące; Chroniony związkowiec
- Mieszkanie dla pracownika - czynsz w rozbiciu na miesiące
- Chroniony związkowiec Świadczenie nieodpłatne, ale opodatkowane
Mieszkanie dla pracownika - czynsz w rozbiciu na miesiące
O tegorocznej likwidacji zwolnienia podatkowego dla świadczeń ponoszonych przez pracodawcę z tytułu udostępnienia lokalu mieszkalnego pracownikom informowaliśmy w DOBREJ FIRMIE 11 grudnia 2001 r. ("Dla jednego jest podatek, dla kilku - nie ma"). Okazuje się jednak, że czytelnicy mają jeszcze problemy z rozliczeniem podatku za rok ubiegły, gdy zwolnienie to obowiązywało.
Pytanie czytelnika:
Nasza firma wynajmuje mieszkanie dla pracownika. Miesięczna kwota czynszu wynosi 3700 zł, ale na podstawie umowy najmu jesteśmy zobowiązani do regulowania czynszu z góry za okresy trzymiesięczne (w sumie 11.100 zł). Dotychczas (do końca 2001 r.) doliczaliśmy kwotę czynszu do wynagrodzenia pracownika za miesiąc, w którym go zapłaciliśmy, i odliczaliśmy jedną kwotę zwolnioną z opodatkowania (2100 zł) w tym miesiącu. Niedawno zaczęliśmy mieć wątpliwości, czy nasze postępowanie było prawidłowe, szczególnie jeśli chodzi o przyznanie tylko jednej ulgi, skoro czynsz płaciliśmy za trzy miesiące. Prosimy o wyjaśnienie, jak powinny być rozliczane wpłaty w 2001 r. i w roku bieżącym.
Odpowiadają: Ewa Duda i Violetta Filipowicz-Zemła z firmy
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta