Drożej na własne życzenie
Drożej na własne życzenie
- Mieszkalnictwo w stanowisku Polski w dziedzinie Podatki
- Jak to się liczy w Europie
- Krzysztof Woźniak, doradca podatkowy z firmy Kamiński i Partnerzy
- Razem przeciwko VAT
- KOMENTARZ TYGODNIA: JAROSŁAW SZANAJCA, PREZES ZWIĄZKU FIRM DEWELOPERSKICH
RYS. ROBERT DĄBROWSKI
Jeżeli od 2003 roku będziemy mieć VAT na budownictwo mieszkaniowe w wysokości 22 proc. - to na własne życzenie. Takie bowiem stanowisko negocjacyjne Polski w dziedzinie Podatki przedstawiono już w 1999 roku. Mogą się też zmienić stawki na usługi związane z eksploatacją mieszkań. Negocjacje w sprawach podatków mają być zakończone w drugiej połowie marca tego roku.
W dyrektywach Unii Europejskiej podatki pośrednie: VAT i akcyza, są regulowane najszerzej i najbardziej szczegółowo. One bowiem, jako podatki cenotwórcze, mają największy wpływ na rynek i są istotne z punktu widzenia konkurencyjności. Wymagania co do harmonizacji podatków dochodowych są jednak znacznie mniejsze.
Kraj przystępujący do negocjacji unijnych sam określa swoje stanowisko. Może zaakceptować dyrektywy UE w pełni, może też proponować stałe lub przejściowe odstępstwa od nich.
Mieszkania społeczne, czyli jakie
Ustalenia polskich
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta