Szczypanie najlepszego
Szczypanie najlepszego
Co ósmy słuchacz SGH studiuje równolegle na innej uczelni. Niemal co trzeci pracuje (większość dorywczo). Oczekują, że uczelnia pomoże im znaleźć praktyki i zaplanować karierę. I narzekają, że możliwość wyboru grupy na zajęciach doprowadziła do tego, że brakuje im stałych znajomych.
NARZEKAJĄ, ALE IM SIĘ PODOBA
Studenci II roku
H Sposób obliczania średnich, a także zasady wyboru wykładowców prowadzą do niezdrowej rywalizacji.
H Podoba mi się prestiż uczelni i możliwości pracy po niej. Nie podoba mi się: wirtualny dziekanat, limitowanie przedmiotów, atmosfera wśród studentów, zbyt mała ilość komputerów podłączonych do Internetu.
H Podoba mi się, że na SGH nie trzeba początkowo deklarować kierunku studiów, można sobie ustalić tok studiów według własnych zainteresowań i upodobań. Jednak ma to swoje minusy, bo pomimo dużej liczby znajomych z nikim nie jest się naprawdę blisko. Trudno tutaj o przyjaźnie.
Studenci III roku
H Nie lubię: limitowanych przedmiotów, konkurencji między studentami, pań w dziekanacie. Lubię: dowolność wybierania przedmiotów i profesorów w ramach wybranych kierunków, poziom...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta