Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Nieudana kadencja samorządów

15 lipca 2002 | Kraj | FG
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Sondaż "Rz" Z powiatów zadowolonych jest tylko 13 procent Polaków, z województw - 9

  • KOMENTARZ: Obywatelskie rozczarowanie
  • Rozmowa z Piotrem Glińskim , kierownikiem Zakładu Społeczeństwa Obywatelskiego Instytutu Filozofii i Socjologii PAN
  • Krajobraz parlamentarny według Jerzego Pilczyńskiego Nieudana kadencja samorządów

    Polacy nie są zadowoleni z mijającej kadencji samorządów. Nie mieli kontaktów ze swoimi radnymi. Najlepiej oceniają pracę swojej gminy, najgorzej - województwa. Samorządowcy odpowiadają - kryzys gospodarczy i wady ustrojowe spowodowały złą ocenę władz lokalnych.

    "Rz" spytała, czy uważamy kończącą się właśnie - nowe wybory już za trzy miesiące - kadencję samorządów lokalnych za udaną. Pierwsza czterolatka nowych, trzyszczeblowych władz lokalnych jest oceniana źle. Prawie dwie trzecie Polaków uważa ją za nieudaną, tylko 16 procent jest przeciwnego zdania.

    Co raczej nie dziwi, prawie 60 procent Polaków jest najbardziej zadowolonych z pracy gmin, które zastąpiły rady narodowe w 1990 roku. Im dalej od własnego podwórka, tym oceny gorsze. Z powiatów zadowolonych jest tylko 13 procent Polaków, z województw - jedynie 9.

    Okazuje się, że albo radni nie zabiegają

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2670

Spis treści
Zamów abonament