Jak w ciężkich czasach kryzysu zarobić na bezrobotnych
Jak w ciężkich czasach kryzysu zarobić na bezrobotnych
- Jakich ogłoszeń prasowych unikać - radzą Magdalena Kurpiewska z Job Center i Marcin Balcerzak z HRK
- Gdzie szukać pomocy w przypadku konfliktu z pracodawcą
- Szukając pracy, przestrzegaj kilku zasad - radzi socjolog Alicja Kostecka
RYS. ROBERT DĄBROWSKI
Obietnice pracy to towar, który w czasach szalejącego bezrobocia sprzedaje się znakomicie. Świetnie prosperują ci, którzy wiedzą, jak sięgnąć do kieszeni bezrobotnych.
W prasie, mimo zastoju na rynku pracy, wciąż roi się od ciekawych ofert. Dla bardziej wymagających są duże ogłoszenia modułowe znanych firm, dla skromniejszych - ogłoszenia drobne. Właśnie w tej drugiej grupie czyhają pułapki.
Radosław Kowalczyk, student, szukał dorywczej pracy. Znalazł w gazecie ogłoszenie agencji pośrednictwa pracy czasowej, która specjalizuje się w rynku hipermarketów. Zaproponowała mu pracę w jednej z warszawskich placówek - układanie towarów na półkach od godz. 23 do 7 rano za 7 zł netto za godzinę. Przyjął ofertę. Punktualnie o 23 pojawił się w pracy, gdzie miał zgłosić się do koordynatora agencji - pana Adama. Ten poinformował, że pierwsza noc w pracy będzie przeznaczona na szkolenie nowych pracowników. - Szkolenie trwało 15 minut. Pokazano, w jaki
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta