Lotos jak walec

08 listopada 2002 | Sport | MC

Euroliga koszykarek

Lotos VBW Clima - Famila Schio 87:67

W meczu drugiej kolejki grupy B Lotos VBW Clima pokonał w Gdyni włoską drużynę Famila Beretta Schio 87:67.

Tylko w pierwszej kwarcie gospodynie miały problemy. Szwankowała obrona. Małgorzata Dydek po raz pierwszy zebrała piłkę pod własną tablicą po ośmiu minutach. Widzowie mieli kwaśne miny, gdy niższa o 21 cm Amerykanka Chana Lemona Perry ogrywała naszą środkową.

W drugiej kwarcie gdynianki rozjechały włoski zespół niczym walec. Bardziej agresywna obrona, wsparta skutecznością Katie Smith i Natalii Wodopianowej pozwoliły im wygrać kwartę 32:13 i przesądzić praktycznie o wyniku meczu. Koncert trwał i po 30 min. było już nawet 75:47, ale w końcówce do gry Lotosu wkradło się zbyt dużo bałaganu.